marime text:

Un TRUC UIMITOR sau un FAKE PERFECT? Apa ia forma paharului si ramane asa! SUPERVIDEO

Clip controversat postat pe internet de un tanar, care sustine ca a inventat un truc uimitor: toarna apa intr-un pahar, pe care il intoarce cu fundul in sus, iar apoi il ridica.
Embed:

După ce aţi efectuat selectarea, copiaţi şi inseraţi codul de încorporat aflat mai sus. Codul se modifică în funcţie de selectarea dvs.



Incredibilul abia acum apare: in loc sa se reverse, apa din imagini ramane in aceeasi forma cu paharul!

Omul precizeaza ca e nevoie de mai multe incercari pentru a obtine efectul dorit, insa trucul chiar functioneaza. Nu i-a convins insa pe majoritatea celor care au urmarit clipul - acestia sunt convinsi ca este vorba de un trucaj.

Tu ce crezi?

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



Alex (2012-07-24 03:56:16)
Este face , vedeti ca prin apa nu ar trebuii s-a se vada asa , uitativa la apa ala este un effect din photoshop.
raspunde »
sp33dy83 (2012-03-27 05:30:54)
clar e fake ... au comentat bine altii aici... dar uitatzi`va la min 1:48 cand pune degetul si curge apa .. nici macar nu atunge cu degetul ... ;)n fake ...
raspunde »
aha (2011-12-11 18:35:56)
poate fi si fake dar poate fi si adevarat pune o folie transparenta de plastic pe interiorul paharului iar cand pune apa si ridica paharul isi mentine forma...
raspunde »
vikytor (2011-10-08 11:55:59)
baaa idiotilor!!! normal ca e fake! va tot futeti ***** aia a voastra ca e fake si al ca e fake va mai si obositi sa ziceti?! datilee atentie la toti idioti care au cate un clip postat!! datile atentie , voi daca le veti da atentie sunteti mai incompetenti ca ei!
raspunde »
Loopu (2011-07-24 13:25:34)
hai sa fim seriosi daca te uiti bine la apa pare facuta pe comp.
raspunde »
Felix (2011-07-13 23:45:37)
Nu e adevarat tipu e un imbecil si un mare prost 2 motive care dovedesc ca e fals 1 DACA INTRADEVAR POATE SA FACA ASTA DE CE NU SIA ARATAT FATA ?STITI DC? LUMEA CARE IL CUNOASTE LAR PUNE SA FACA TRUCU PE REAL SI NAR PUTEA SI SAR FACE DE RAS . 2 EL A SPUS LA SFARSIT CONTINUATI SA INCERCATI SA NE STRADUIM NOI CA PROSTI CA NU O SA NE IASA SI EL IN SINEA LUI ZICE :OARE CATI PROSTI INCEARCA CHIAR ACUM TRUCU SI NU LE IESE SAU ENERVAT LA CULME INJURA DE TOTI SFINTII .IL AMUZA
raspunde »
cryna (2011-07-04 20:50:07)
sa fim seriosi...asa ceva nu e posibil..ca trucul sa fie credibil,cat timp aratau explicatiile pe tot ecranul au pus gelatina transparenta...dar asa ceva nu poate fi posibil!
raspunde »
edie (2011-06-29 18:09:04)
apa cu un pic de gelatin si gata trucul :)))
raspunde »
sa (2011-06-23 01:41:03)
sunt grafician si editor video de meserie. daca va uitati cu foarte mare atentie la 1:33 observati in partea dreapta a paharului o lumina foarte puternica. Acea lumina nu dispare cand muta paharu. Conform fizicii si a tuturor teoremelor, lumina nu ramane in apa, ci se oglindeste. Un alt factor, tot la 1.33, observati ridicarea paharului si umbra lasata de acesta cand este pe loc (paharul). Il ridica sa zicem in 4 ms, iar umbra dispare in 6 ms. Lucru imposibil. Dar, nu inteleg, nu mai putem avea show? trebuie sa ne dam atat de destepti? luati lucrul ca atare ca fara show am muri cu zambetu pe degete.
raspunde »
alin (2011-06-07 07:00:23)
buna la toata lumea. daca repetati momentul de la min. 1:31 de sec. , o sa observati ca paharul se afla in fata chestiei filmate la final care se sparge cand o atinge. nu imi dau seama ce este acea chestie. dar oricum dupa parera mea este un trucaj.
raspunde »