marime text:

Traditie barbara intr-un sat din Bulgaria. Se disteaza chinuind cainii! VEZI VIDEO

Obicei de-a dreptul barbar in Brodilovo, un sat din sud-estul Bulgariei. In fiecare an, la inceputul lunii martie, localnicii infasoara cainii intr-o sfoara, care are capetele legate de doi pari, infipti pe malurile unui rau.
Embed:

După ce aţi efectuat selectarea, copiaţi şi inseraţi codul de încorporat aflat mai sus. Codul se modifică în funcţie de selectarea dvs.



Printr-un sistem bine pus la punct, bietele animale sunt invartite la o viteza mare, inainte sa cada in apa.

Oamenii spun ca ritualul are rolul de a preveni turbarea si ca scopul lui nu este de a face rau cainilor. Nu toata lumea este insa de acord. Autoritatile au interzis traditia prin lege, insa fara succes.
 

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



Forever Loyal to Animals (2012-08-26 00:07:51)
Va rog opritiva cu cruditatea asta,ma doare sufletul de numai pot !
raspunde »
ilovedogs (2012-06-04 22:48:52)
sa va duceti in p**a mea de nenorociti,nu aveti pic de mila pentru saracele animale care nu v-au facut nimic,voua v-ar place sa va faca cineva asa ceva?oameni fara minte si fara inima ce sunteti
raspunde »
Alexandru (2012-05-13 18:44:21)
Vedeti ce se intampla daca nu ia nimeni masuri in educarea acestor oameni? Scrie mai sus ca " Autoritatile au interzis traditia prin lege, insa fara succes ", pai normal ca doar cu vorbe nu merge. Unde si ce facea politia cand se " jucau " satenii in ziua aceea? Oricum, fericiti sunt cei saraci cu duhul!
raspunde »
claudiu (2012-03-18 23:21:52)
e un lucru barbar insa nu ar trebui sa-i acuzam asa rau, nu raman cu sechele acei caini, sunt si schiar am vazut lucruri mult mai odioase facute animalelor
raspunde »
virgil (2012-03-18 20:37:20)
uneori lumea ramane ancorata in vremurile vietii in grote
raspunde »
vergica (2012-03-18 20:26:43)
salbatici
raspunde »
FIAT ADRIAN CORNELIU (2011-11-11 21:08:50)
Toti cei care fac rau cainilor si animalelor in special le doresc din toata inima sa sfarseasca in cele mai tragice accidente cu putinta si sa nu aiba parte de coliva pe lumea cealalta ,sunt niste bulangi de ****** de oameni ,care are curaj sa comenteze le dau la MU......pe toata viata.
raspunde »