marime text:

Tata condamnat la 14.400 ani de inchisoare pentru ca si-a violat fiica adolescenta

Sentinta a fost pronuntata vineri, de un tribunal din Filipine. Barbatul a fost gasit vinovat de 360 de violuri asupra fiicei sale si a primit cate 40 de ani de inchisoare pentru fiecare fapta in parte.
Tata condamnat la 14.400 ani de inchisoare pentru ca si-a violat fiica adolescenta
Filipinezul a intretinut relatii sexuale cu fiica lui de 13 ani aproape zilnic, timp de un an, cat mama copilei a fost plecata sa munceasca in Hong Kong.
 
Cand femeia s-a intors acasa, a aflat ce se intamplase in lipsa ei si l-a reclamat pe sot la politie. Initial, barbatul a fost condamnat la doar 4 ani de inchisoare, dar in urma recursului instanta a stabilit o pedeapsa incredibila: a apreciat ca violul asupra fiicei minore este o fapta grava, care trebuie pedepsita cu 40 de ani de detentie.
 
Cum barbatul a fost gasit vinovat pentru 360 de violuri, instanta a stabilit pedeapsa la 14.400 de ani, cate 40 de ani pentru fiecare fapta in parte.

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



homomiserabiles (2011-06-29 18:05:58)
a primit dupa merit!
raspunde »
eu (2011-04-27 14:37:05)
Sai faca domnule pe nemernicii astia eunuci!!!!!!
raspunde »
Jogu (2011-03-20 15:58:25)
hai da-o ****.... e prea mult... merita acolo 5 ani.. se invata omul... de unde stii daca inchisoarea pe viata e decizia corecta ? n-ai de unde sa stii !! dar ne dam cu parerea ca prostii. e posibil ca in 10 ani omul sa se schimbe total. de exemplu eu nu mai sunt deloc cel care eram acum 10 ani. sunt total schimbat si fizic si psihic. dar e greu sa intelegi daca ai metalitate de turma. si in afara de asta, zdreanţa aia ptr asta e facuta. adica, Dumnezeu i-a dat p!$da ca sa intre pw|@ in ea. d-asta o are. sa fie penetrata, rupta in pw|a hai ca m-am saturat de voi retardatilor, inapoiatilor.
raspunde »
Rolls (2011-02-27 08:49:41)
Romania NU poate adopta pedepse dure pentru ca NU ne permite UE-ul. Aceasta este explicatia pentru care avem pedepse blande. Tin minte ce lobby facusera europenii dupa Revolutie sa se scada pedepsele, mai ales pana in 1996 cand se tot modifica Codul Penal aproape zilnic in Parlament. Am vazut ca si in Marea Britanie sunt pedepse mici. Eu sunt de acord cu pedepsele de la musulmani: ai furat ti se taie mana, ai violat ti se taie instrumentul. Si asta pentru ca majoritatea hotilor, criminalilor si violatorilor sunt majori, deci stiu ce gravitate are fapta respectiva.
raspunde »
vasile (2010-12-08 17:20:43)
Pana si in Filipine justitia e mai dreapta decat la noi.....Un asemenea individ ar fi primit vreo 5-6 ani in Romania
raspunde »
Cristina (2010-11-25 14:12:25)
Super pedeapsa...dar...oare o sa-l tina atata in inchisoare? Eu una nu cred. Oricum ar fi super fain sa avem si noi astfel de pedepse....
raspunde »
Maryus (2010-10-10 06:06:11)
Filipinezii sunt albi cumva si nu stiam ?
raspunde »