marime text:

Tara pedepselor HORROR - Un barbat din Iran va fi ORBIT CU ACID!

Decizie incredibila data de un tribunal din Iran, tara in care codul juridic pare a se limita uneori doar la eternul "ochi pentru ochi".
Tara pedepselor HORROR - Un barbat din Iran va fi ORBIT CU ACID!

Acuzatul, un barbat de 25 de ani pe nume Mojtaba a aruncat acid in fata lui Alireza, un taximetrist din orasul iranian Qom. Cei doi s-au certat dupa ce Mojtaba a avut o relatia ilicita cu sotia victimei.

Curtea Suprema de Justitie a ordonat ca Mojtaba sa fie orbit cu picaturi de acid, in concordanta cu legea Islamica ce permite "qisas", pedepse de tipul ochi pentru ochi in cazul unor infractiuni violente.

Nu este primul caz de acest gen in Iran. In februarie 2009, Majid Movahedi a fost condamnat la orbire dupa ce a aruncat acid in fata unei colege ce i-a refuzat cererea in casatorie.

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



edward (2010-12-13 13:42:37)
din partea mea sa se orbeasca si sa se omoare toti islamistii astia pt ca sunt niste creaturi cu creier de gaina, manipulate de religie. daca ar disparea toate religiile de genul asta, atunci am avea o lume pasnica si curata. tot raul care se intampla pe Pamant este din cauza religiilor cum ar fi islamismul sau crestinismul si nu ma puteti contrazice pt ca stiti asta majoritatea dintre voi.
raspunde »
ana (2010-12-13 10:26:57)
buna intrebare, ionut :))) au ei ce au cu acidul .. cred ca il gasesti la ei ca artezienele vara la noi :))si sa revin la subiect, mi se pare inuman asa ceva, dar decizia judecatorului mi se pare corecta .. dupa fapta si rasplata .. de ce victima sa sufere toata viata si atacatorul numai sa stea cativa ani in inchisoare ..
raspunde »
azo (2010-12-13 00:07:31)
Cand desfigurezi o persoana cu acid cred ca iti meriti FIX aceeasi soarta.... sunt de acord.
raspunde »
sebykes (2010-12-12 22:48:26)
Exista oameni mai prosti ca astia ?
raspunde »
a (2010-12-12 21:19:21)
atata timp cat fac de-astea intre ei nu ma deranjeaza ba chiar ma bucura. sa nu faca cu altii.
raspunde »
***** (2010-12-12 20:25:29)
Lipsa culturii,lipsa mijloacelor de comunicare,lipsa iformatiei corecte,toate acestea aduc la mizerii de genul asta!ce va surprinde?acum 100 de ani la noi erau haiduci ce omorau boieri la drumul mare dupa bunul plac..doar cultura te va face mare!
raspunde »
Ionuţ (2010-12-12 20:04:49)
Mă da ce au arabii ăştia cu acidul ? Merg cu acidul în geantă şi dacă îi enervează vreunul - pac - le dau pe faţă sau cum ? WTF
raspunde »
io (2010-12-12 19:51:17)
Absolut corect!
raspunde »
zozo (2010-12-12 19:09:43)
ar trebui luat exemplu...
raspunde »
WaveSync (2010-12-12 18:23:12)
Intotdeauna mi-am dorit si inca imi doresc sa se adopte in Romania ,pedeapsa capitala . Am 19 ani ,dar m-am saturat sa tot aud de atatea crime si niste pedepse infime... Asta este justitia romaneasca ... trist ,dar adevarat!
raspunde »