marime text:

SOCANT - Un tribunal din Iran a ales un COPIL pentru a executa un condamnat la moarte!

Baiatul desemnat de instanta de judecata pentru a duce la indeplinire executia unui criminal in serie este un baiat minor, insa varsta lui nu a fost precizata. Misiunea lui a fost aceea de a-i lua scaunul de sub picioare condamnatului agatat in streang.
SOCANT - Un tribunal din Iran a ales un COPIL pentru a executa un condamnat la moarte!

Copilul l-a ucis practic pe Mehdi Faraji, un barbat de 37 de ani, care a ucis cinci femei intre mai 2009 si martie 2010. Executia a avut loc in orasul Qazvin, la vest de capitala Teheran.

Incidentul a starnit indignarea unei organizatii de aparare a drepturilor omului din aceasta tara. Pe site-ul acesteia a fost publicata o fotografie din momentul executiei, iar membrii ei cer sprijinul organizatiilor internationale pentru stoparea implicarii civililor, mai ales a celor minori, in asemenea acte barbare.

In ziua in care a fost executat criminalul in serie Mehdi Faraji, in Iran au mai fost executati alti zece barbati pentru diverse infractiuni cum ar fi violul, consumul si traficul de droguri sau furt.

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



NicushorR. (2011-05-30 13:16:52)
Cu ce ai fi tu mai bun decat un criminal daca l-ai ucide pe el? Sunt total contra pedepsei cu moartea..Nimeni nu are putere asupra vietii unui om in afara de Dumnezeu si el insusi.. Criminalul il omoara pe "x" si eu omor criminalul..Si am facut dreptate..Sa fim seriosi.......
raspunde »
Gaby (2011-05-30 11:39:48)
Pentru DOBITOCII care sunt de acord . Vreti asemenea legi cand Basescu e presedinte ?? In tara unde victimele sunt inchise voi mai vreti sa fie si impuscate ???
raspunde »
Doru (2011-05-29 00:00:18)
Ar trebui sa copim si noi,cum este in China,Iran samd.
raspunde »
sorin (2011-05-28 22:01:07)
mi se pare corect ca o lege dura sa fie si in romania unde criminali au distrus tara asta minunata si violatorii fac ce vor muschii lor. deci nu ma supara daca sint pedepse dure ptr oamenii gen criminali,violatori,sau hoti de inalt risc.
raspunde »
daria (2011-05-28 21:57:30)
voi spuneti ca femeile trebuie acoperite la fata si sa nu conduca masini e in irak si nu in iran sunt 2 tarii diferite eu am fost in iran si sora prietenului meu conduce masina nu sunt asa cum credeti voii salbatici multi care eu cunosc si au schimbat religia sunt foarte bunii oameni si ei sufera pentru situatia asta care este la eii in tara
raspunde »
alabala (2011-05-28 21:27:05)
Niste dereglati mintali de la religie...
raspunde »
daria (2011-05-28 17:46:51)
nu este asa ca femeile poarta masca pe fata eu am foarte multi prieteni iranieni si am fost si in iran si stiu perfect lmba lor desi sunt romanca doar ca trebuie sa ai capul acoperit nu conteaza cu ce batic sau fular
raspunde »
Gaby (2011-05-28 16:40:47)
Serios ?? In Iran esti omorat cu pietre daca nu ai fata mascata si batic in cap , daca bei alcool , daca nu te duci la Moschee , daca femeia conduce masina ,daca femeia e violata tot pe ea trebuie sa o omoare sotu ca a sedus pe altu etc . ,iar asta e legea votata in senat . Despre musulmani pot sa zic ca sunt : boala pamantului , salbatici , canibali , ******** ( nu vor sa vada ca e femeia la fata ) si handicapati miintal ce respect o religie CRIMINALA
raspunde »
Barbarii (2011-05-28 16:38:54)
oamenii aia inca sunt in evul mediu ,,,,
raspunde »
io (2011-05-28 15:19:54)
Scurt! Dar punerea in aplicare a sentintei de catre un minor e o barbarie, in rest, o asemenea lege ar trebui si la noi.
raspunde »