marime text:

Obama a decis: Casa Alba NU va publica fotografii cu cadavrul lui Bin Laden!

Barack Obama refuza sa publice fotografii cu trupul neinsufletit al liderului al-Qaida, Osama ben Laden, ucis intr-o operatiune americana in Pakistan, potrivit postului de televiziune CBS, caruia presedintele i-a acordat un interviu miercuri, relateaza AFP.
Obama a decis: Casa Alba NU va publica fotografii cu cadavrul lui Bin Laden!

Obama "a declarat ca nu va difuza fotografii cu ben Laden dupa moartea sa, pentru a dovedi decesul sau", a anuntat CBS pe site-ul sau, in urma unui interviu acordat de presedintele Statelor Unite emisiunii "60 minutes", care urmeaza sa fie difuzata duminica.

Casa Alba anuntase, luni, ca nu s-a decis inca daca este oportun sa difuzeze fotografii cu ramasitele lui Osama ben Laden, o masura ceruta de membrii Congresului american pentru a servi ca proba pentru opinia publica mondiala.

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



Americani.... (2012-04-03 18:13:42)
Cine ii crede pe Americani? HAHAHAH
raspunde »
bibi (2011-05-06 12:48:55)
Oare de ce nu publica imagini? Simplu: pentru ca nu exista asa ceva. Americanii astia pun botul la orice pasarica aruncata de guvern. Idiots!
raspunde »
just_me (2011-05-05 18:53:32)
Ce usor sunt manipulati americanii cu niste vorbe si fara dovezi.Daca tot a facut publica afirmatia oficiala ca Osama a fost omorat asa de bine puteau face publice si niste dovezi dar interesul oficialilor americani este ca opinia publica si mai ales cea americana sa creada acst big bullsihit....dap....salvatorul Obama face bine la imagine si in cariera, acum e vazul ca un Mesia de americani in lupata cu balaurul un fel de armaghedon....a big bullsihit!
raspunde »
... (2011-05-05 13:30:48)
vrajeli de 2 lei tipic americane. nu publica poze, pt ca ele nu exista :) si se tem sa puna poze trucate pt ca se descopera f usor. asa mai bine baga scuza ca sunt "prea atroce" pt a fi publicate
raspunde »
val,malaga (2011-05-05 07:03:54)
OBAMA-OSAMA,au cazut la pace.....unul spera sa fie reales,celalalt se,,retrage" de pe scena.....daca sustii k l-ai eliminat pe bin LADEN,trebuie sa vii cu dovezi,nu cu vorbe.....dar americanii sunt o turma infatuata,usor manevrabila
raspunde »
adi mures (2011-05-05 00:21:39)
Normal ca nu va publica, nu exista!!! Sau acum se lucreaza la ele :))
raspunde »
alex (2011-05-04 22:35:45)
Mda,Bin Laden este in viata:)) ma asteptam dupa prima poza pusa pe internet care era facuta in photoshop!!!
raspunde »