marime text:

O fata de 12 ani s-a sinucis, ca sa salveze viata fratelui si vederea tatalui, insa totul a fost in zadar!

O poveste realmente cutremuratoare vine din India, unde o fata de numai 12 ani si-a pus capat zilelor, ca sa poata deveni donator pe organe pentru tatal si fratele ei.
O fata de 12 ani s-a sinucis, ca sa salveze viata fratelui si vederea tatalui, insa totul a fost in zadar!

Mumpy Sarkar, din satul Jhorpara, West Bengal, a facut sacrificiul suprem, pentru ca tatal ei sa primeasca ochii, iar fratelui sa-i fie transplantat unul dintre rinichi. Din pacate, totul a fost in zadar!

Dorinta fetei era scrisa intr-un bilet de adio, pe care tatal ei l-a gasit abia a doua zi dupa incinerarea traditionala. Cand a aflat adevarata intentia a copilei, mama ei a intrat in stare de soc.

"Am inteles prea tarziu sentimentele unui copil foarte sensibil", a mai avut puterea sa rosteasca tatal lui Mumpy. Ea auzise din discutiile parintilor ca numai o interventie oftalmologica i-ar putea reda vederea barbatului, in timp ce viata fratelui depindea de un transplant de rinichi. Costurile operatiilor erau insa peste posibilitatile financiare ale familiei.

Autoritatile au aflat de tragedia uluitoare si au promis ajutor financiar pentru tatal si fratele fetei.

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



ba (2011-07-16 02:38:38)
digeai@ terminata si plina de prosti e m.a.t.a cand isi da drumu tactu in ea .
raspunde »
digeai (2011-07-14 20:45:30)
Daca luai un rinichi de la ea, theamazing, mai era si atunci hindusa? Banuiesc ca nu... Bai lasati prostiile la o parte, ei nu i-a pasat de religie a vrut sa-si ajute familia. Eu nu am vazut partea cu incineratul la comentariul dinainte dar voi daca ati sti ca aveti vreun rinichi de tigan in voi vi l-ati scoate pe loc fara anestezie cu cutitu de bucatarie. Sigur, nu se preteaza tiganii la chestii de-astea dar daca v-ar da vreun tigan ceva din el ar trebui sa-l tineti ca sa nu va bateti joc de familia lui si de sacrificiul lor.
raspunde »
theamazingawesomeist (2011-07-08 12:24:43)
Din pacate o sa arda pe veci in Iad pentru ca a fost Hindusa. :-?? Cel putin dupa credinta crestinilor, lol. Ganditi-va putin ce spuneti.
raspunde »
cucubau (2011-07-08 06:27:52)
OAMENI cu suflete nobile,altruiste.....gestul unui copil cu sufletul nepatat de mizeriile vietii sper sa-si gaseasca linistea sufleteasca ia rai,fiindca iadul s-a mutat aici,pe pamint
raspunde »
bebe (2011-07-08 01:06:00)
prosti parintii ca nu tin copii afara din probleme de genu asta.... dumnezeu so odihneasca
raspunde »
Adin (2011-07-07 22:58:04)
Prea tragic....... :/
raspunde »
... (2011-07-07 22:22:27)
no coment ... prea dureros
raspunde »
alex (2011-07-07 21:31:38)
prea dureros :( D-zeu sa o odihneasca in pace
raspunde »
digeai (2011-07-07 21:02:27)
Iata ca se poate si in tarile terminate si pline de prosti. Sa-i fie tarana usoara si sa fie amintita vesnic si sper sa reuseasca ai ei sa se opereze.
raspunde »