marime text:

"Nu stiu cum a supravietuit". Cainele care a avut un cutit de 20 cm infipt in cap. FOTO SOCANT

Imagine socanta dupa o spargere ratata, petrecuta intr-un oras din Africa de Sud. Proprietarul unei case si-a gasit cainele, un ciobanesc german in varsta de 6 ani, cu un cutit urias, infipt aproape complet intre ochi.
Nu stiu cum a supravietuit . Cainele care a avut un cutit de 20 cm infipt in cap. FOTO SOCANT

Catelusa Bella a avut nevoie de o interventie chirurgicala de urgenta, pentru ca lama cutitului ii patrunsese 12 centimetri in craniu.

Spre surprinderea stapanului, patrupedul nu dadea semne ca ar suferi, ci chiar alerga de parca nu ar fi patit nimic.

Veterinarul care a reusit sa indeparteze cutitul spune ca nu stie cum de animalul a reusit sa supravietuiasca, insa foarte probabil, lama a ajuns la cativa milimetri de creier.

Politistii incearca sa dea de urma spargatorilor care au injunghiat cainele, pentru ca i-a atacat in momentul in care au vrut sa intre in locuinta stapanilor. "Le-am spus ca daca ii vor prinde, sa ii lase singuri, cateva minute, intr-o camera cu Bella", a declarat proprietarul patrupedului.

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



Doru (2013-01-09 07:57:35)
ciobanesc german =))) si pitbullu e bishon maltez
raspunde »
andreyutza (2012-03-28 20:31:14)
OMG ar trebui chinuiti si omorati aia care au facut asa ceva :((
raspunde »
funbengy (2011-12-19 22:49:34)
ma doare sufletul :(( cine a facut asta ? merita pedepsit !!!!!!!!!
raspunde »
Cezar (2011-12-06 14:48:23)
Ok norocos caine........ dar daca cutitul ia patruns 12 centimetri in craniu sa oprit la cati-va milimetri aproape de creier ... presupun ca acel caine avea creierul foarte mic. sau al avea undeva in stomac . :))
raspunde »
dorina (2011-09-09 23:19:34)
.sita,ai un suflet foarte mare dumnezeu sa te ejute si sa te binecuvinteze.
raspunde »
GoGaie (2011-08-29 03:03:16)
Ciobanesc german = Caine lup
raspunde »
SATANA (2011-08-19 11:02:55)
SPER SA LE MOARA FAMILIILE CELOR CARE AU FACUT ASTA AHAHA SI EU SA RAD DE EI SI SA-I SCUIP AHAHA
raspunde »
Guru (2011-08-16 14:49:33)
Beli-mi-as p...a in mama celui care a facut fapta asta. Retatdatziki mele
raspunde »
Bogdan (2011-08-10 21:16:24)
sincer,am caine..il iubesc,e o poveste tare..DA PT DUMNEZEU,ACELA NU E UN CIOBANESC GERMAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
raspunde »
teresita (2011-08-09 19:38:08)
Ma surprins foarte tare povestea cu cäinele deci,si eu am unul si ma doare foarte mult cand vadca sufera un caine.Iubesc din inima cainni,si mereu cand vadca un caine schiopateaza sau moare de foame mereu ma duc repede sa ii cumpar de mancare.Imi vine asa de tare sa plang cateodata dupa caini astia asa ma doare mult in suflet ca nu pot sa fac nimic pt ei.Cata nedreptate e pe lumea asta.teresita din münchen ma semnez?
raspunde »