marime text:

Nu poate fi numita mama. Si-a ucis copiii de 2 si 3 ani, din razbunare. Fusese parasita de iubit

Se spune ca atunci cand devii mama, sentimentul matern iti acapareaza intreaga fiinta: devii mai bun, iar toate energiile pozitive sunt canalizate spre copilul tau. Nu si in cazul de fata. Fiona Donnison, o femeie in varsta de 45 de ani, si-a omorat cei doi copii, pentru a se razbuna pe plecarea iubitului ei.
Nu poate fi numita mama. Si-a ucis copiii de 2 si 3 ani, din razbunare. Fusese parasita de iubit

Femeia i-a sufocat pe cei doi copii: i-a invelit in folie de plastic, apoi i-a bagat in portbagajul masinii, unde au fost gasiti de politie.

Fiona nu era casatorita cu tatal copiilor ei, insa a suferit foarte mult cand acesta a parasit-o, iar cum copiii erau singurul lucru care ii aminteau de el, s-a decis sa se debaraseze de ei.

Procurorii care au analizat cazul au declarat ca femeia nu suferea de vreo boala psihica, ci avea un puternic sentiment egocentrist; se iubea foarte mult, iar atunci cand cineva sau ceva o facea sa sufere, simtea nevoia imediata de razbunare. Asa s-a intamplat si in cazul de fata, cand a considerat ca uciderea celor doi copii o va ajuta sa treaca peste neplacerile provocate de fostul iubit.

Inca nu s-a dat un verdict in acest caz, insa femeia a pledat nevinovat, la acuzatiile de omor premeditat.

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



matac adriana (2013-02-21 15:30:44)
trebuie schimbate legile pt astfel de monstri.sunt prea blande.
raspunde »
nandreea (2012-07-21 12:47:09)
numai mama nu se mai poate numi.... si maicamea m-a parasit dupa ce a fost taicamiu omorat. asta e. nu vb cu ea de 16 ani. cand trece pe langa mine trece ca pe langa un strain. asta este e mai bine vasa decat sa ma fii omorat. intr-adevar e rau fara parinti dar e mai bine decat mort
raspunde »
Amy (2012-07-09 09:38:41)
e tampita .rau .saracii copilasi nevinovati.mama e putin spus.sa se duca in fundul inchisorii
raspunde »
TU CRISTINA (2011-08-05 02:31:46)
Cristina tu esti o retardata care meriti PUL,A PANA PE GAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
raspunde »
cristina (2011-08-01 16:45:24)
BLEAH CE URATI SUNT...SI EU IA'S FI OMORAT
raspunde »
andreea (2011-07-22 13:29:22)
Este un Dumnezeu care le vede pe toate, si la momentul potrivit si aceasta femeie o sa fie judecata pentru ceea ce a facut,.Sunt si eu mama de un baietzel de 1 luna si ceea ce a facut aceasta femeie e inadmisibil...Chiar daca a vrut sa se razbune pe fostul iubit, putea sa aleaga alt mod de a se razbuna...Sau putea ierta plecarea fostului iubit...Puterea iubirii e mai mare de multe ori decat cea a razbunarii...
raspunde »
madalina (2011-07-22 11:24:18)
Idioata ***** care esti...ai omorat 2 copilasi nevinovati...stati0ar pulsu...de animal fara suflet ce esti!
raspunde »
andrei (2011-07-18 14:46:13)
bagameas ***** **** de curva penala ai distrus viata a 2 copii nevinovati ***** *****
raspunde »
vlad (2011-07-17 20:43:44)
CUM sa omori 2 copiii ca acestia ? :O INCREDIBIL ! daca as fi iubitul , as merge peste ea la puscarie , sa o omor cu mana mea , indiferent ca fac eu puscarie dupaia.. sigur era o drogata infecta !
raspunde »