marime text:

Filmarea care a impartit internetul in doua: un magician isi omoara asistenta! VIDEO DRAMATIC

Un clip postat zilele acestea pe mai multe site-uri a starnit un val de reactii din partea celor care l-au urmarit. In imagini, un magician pare sa-si omoare asistenta, taindu-i capul cu o drujba, ca urmare a unui truc care a mers prost.
Embed:

După ce aţi efectuat selectarea, copiaţi şi inseraţi codul de încorporat aflat mai sus. Codul se modifică în funcţie de selectarea dvs.



Potrivit comentariului care insotelste filmarea, tanara n-a reusit sa-si puna capul in compartimentul in care ar fi fost in siguranta. A incercat sa-i semnaleze acest lucru magicianului, insa acesta n-a observat.

Cei doi ar fi fost si casatoriti, de doar trei luni, la data incidentului.

Multi dintre cei care au urmarit imaginile nu sunt insa convinsi ca lucrurile s-au petrecut chiar asa. "Este un trucaj", sustin ei.

TU CE CREZI?

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



Catalin (2011-03-31 16:35:11)
Pare un truc dar tinand cont ca acelei asistente ii sare un cap si din cutie, nu stiu cat de sigur sunt ca a fost chiar un truc,dar daca ar fi fost un truc este foarte bine realizat,daca a fost truc sau nu ramane la alegerea voastra.
raspunde »
Houdinescu Traian (2011-03-31 00:00:54)
E un fals plin de pixeli albastrii!! Rusine Dinu Patriciu!!
raspunde »
marius (2011-03-28 18:01:50)
TRUCAJ clar
raspunde »
fake&gay (2011-03-28 11:23:11)
este fake si va aduc un singur argument : nu a fost dat la stiri nicaieri ,am cautat pe google o ora dar n-am gasit nicaieri la stiri si altfel gasesti orice prostie .....tot ce veti gasi vor fi alte copii ale filmuletului dar nici un articol scris....la cum sunt reporterii in foame de senzational ,vedeati filmuletu peste tot la stiri . deci FAKE :-)
raspunde »
gixone (2011-03-28 03:11:24)
E doar un truc macabru dar banal. Se pare ca e reusit din moment ce a reusit sa stanrneasca intrigi pe mai multe saituri ( iutub si altele acelasi gen). Nedumerire, e facatura? Chiar n-ati inteles, ideea unui spectacol de iluzionism e tocmai sa induca in eroare audienta, sa-i faca sa creada ca ceea ce vad e si real. Bun, vin cu explicatii a caror intelegere nu necesita decat un dram de logica elementara: - nr de iluzionism cu o femeie taiata in doua e vechi de pe vremea lu`houdini, asa ca e firesc ca nr sa evolueze, sa-i adauge o nota de dramatism (vezi prestatia David Copperfield - Death Saw cand e efectuat trucul fara sa fie acoperit de cutii), asa ca adaug un argument simplu: daca ar fi despartie capul de trunchi la fel cum a despartit trunchiul de picioare ar fi fost doar un truc extrem de banal si plictisitor - filmuletul care a aparut recent pe net e prezentat de vocea groasa si serioasa ca fiind o stire (probabil e chiar iluzionistul care descrie firul evenimentelor ;)) iar la tv si chiar pe google stiri nu a aparut absolut nimic, doar filmuletul asta ce a fost copiat si postat pe mai multe saituri de profil, insa o stire, nume, data evenimentului n-apare nicaieri asta pt ca s-a produs la un spectacol si inca unu, si cine stie de cate ori si-a taiat asta "sotia" ) - facem analiza la film: tipa se aseaza pe centrul cutiei (binenteles ca e contorsionista) si se ghemuieste langa asistenta ei care o astepta in compartimentul pt picioare (deasemenea contorsionista) care isi scoate picioarele in momentul aparitiei nevastuicii. Apoi apare o mana si dupa cateva secunde apare si capul manechin (care a fost introdus inca de la acel moment) prevazut cu o peruca albastra si o esarfa mare pe gura (sunt trucuri mai reusite in care asistenta ce urmeaza a fi "taiata" isi arata in intregime fata si are si mimica) - vocea care acompaniaza imaginea ne zice la un moment dat ca asistenta ar fi trebuit sa schimbe capul ei cu unul de papusa insa nu-mi pot da seama cand, pt ca e vizibil in permanenta si nici magicianul nu da semne ca ar vrea sa acopere cumva capul sotiei lui pt ca aceasta sa aiba timp sa schimbe cu capul manechin. E si firesc pt ca inca de la inceput in cutia capului e introdus un cap fals cu gura acoperita sa nu se vada punga cu "sange" - tipa e introdusa in cutie apoi capacul e lasat peste ea, nu e asigurat cu nimic, ea are mana libera, la gura e legata cu o esarfa de carpa. Daca intr-adevar ar fi avut probleme si capul ei ar fi ramas intepenit acolo n-ar fi scos mana si ridicat capacul, n-ar fi ridicat mana in sus, n-ar fi tipat? Povestitorul invoca volumul muzicii insa tipelele de dupa se aud f bine, n-ar fi zis marmota aia, bai sotule vezi ca imi tai gatleju ca la un pui de avicola. Sa nu m ai aduc vb-a de sangele care ar fi tasnit de la artere, sau de svacnirile corpului decapitat, plus reactia falsa a celor care au deschis cutia, teatru ieftin, reactie la indigo, prestatie jalnica - pt cei care inca mai sunt creduli mai aduc o explicatie :miscarile capului inaintea taierii erau facute de ea cu ajutorul unui tub rigid umplut cu zeama rosie. (e doar o presupunere da vreau sa le raspund celora care zic ca miscarile capului par reale) concluzia: , e un truc reusit, nimeni n-a patit nimic, doar io mi-am pierdut 15 min din viata, da mi-am starnit o curiozitate la care mi-am raspuns singur. Gix de la Galati va pupa
raspunde »
Bobo (2011-03-27 20:26:38)
Baieti/Fete.. uitativa si voi cu atentie dupa ce magicianul " ii taie gatul fetei " cum ascunde lama drujbii ca sa nu se vada.. si uitativa cand lasa lama in jos ca e clar curata ! :)))) @ Fake Clar !
raspunde »
cristina (2011-03-27 20:00:23)
ALEX !!! Daca citeai mai jos vedeai si argumentul meu. VOI NU VEDETI CA BAGA PLACA DE METAL LA NIVELUL GATULUI SI INTRA PERFECT CA SI LA PICIOARE ? DACA AVEA GATUL ACOLO, PLACA DE METAL DESPARTITOARE NU INTRA, SE LOVEA IN GATUL EI. CUM OARE A INTRAT PERFECT PLACA DE METAL CARE DESPARTE CUTIILE DACA GATUL EI ERA ACOLO ?????? CUM ?????? Prosti mai sunteti frateeeeeeeeeeeee. Va impresioneaza o lingura de bulion. L-am vazut de 20 de ori, frame by frame (cadru cu cadru) si am ajuns la concluzia ca e trucaj. Judecati si convingeti-va si voi. In plus, toti magicienii fac trucul acesta cu taierea in cutie. Dar s-a gandit acesta s-o faca mai sinistra ! ca pe o greseala. E sinistru dar e TRUCAJ !!!! Si e al naibii de bine facut. Daca era o tragedie, s-ar fi scris nume, prenume, oras, copii, rude, declaratii, poze ale familiei, arestari, declaratii ale celorlalti magicieni, studiu despre cum si unde si de ce s-a gresit ....... Fraieri mai sunteti si va lasati impresionati (cum spuneam mai sus) de o lingura de bulion si un comentariu al unui barbat cu voce grava. Hahahahahahahahahaaaaaa
raspunde »
Alex (2011-03-27 18:59:15)
Daca sunteti asa de smecheri si toti ziceti ca e fake, demonstrati si voi ca e fake cu adevarat numai vorbiti aiurea... stiti sa scrieti la tastatura, de aia????
raspunde »
romy (2011-03-27 15:48:17)
=))))) doamneeeee fereeeeesteeeee =)))))))))) moor =))))))))))))))))awwwwww=))))))))))))))))
raspunde »