marime text:

Bebelusul care s-a nascut FARA PIELE. "Doctorii aproape ca ii puteau vedea CREIERUL" VIDEO

Caz tulburator in Statele Unite, unde un baietel a venit pe lume fara sa aiba aproape niciun pic de piele. Doctorii l-au diagnosticat cu o boala extrem de rara - Sindromul Bart.
Embed:

După ce aţi efectuat selectarea, copiaţi şi inseraţi codul de încorporat aflat mai sus. Codul se modifică în funcţie de selectarea dvs.



"Arata de parca ar fi avut arsuri de gradul trei. Medicii aproape ca ii puteau vedea creierul", si-a amintit mama bebelusului.

Externat din spital dupa aproape o luna, micutul Brody inca trebuie sa aiba anumite parti ale corpului acoperite de bandaje. Pielea care i-a crescut intre timp este extrem de fragila si pur si simplu se decojeste foarte usor.

Doctorii nu stiu inca daca pielea baietelului va creste vreodata permanent, insa parintii lui sunt increzatori ca acesta va avea o viata normala.

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



alesc (2011-09-08 22:29:26)
saracul pacate,asa stire cred ca este facuta de straini nu de romani,că la spune ca femeia a fost intro pestera si a vazut un dragon si s-a speriat si a nascut si dragonul a aruncat foc si ia parlit picioarele la bebe i voiimaginatia romaneasca:(:((:
raspunde »
tete (2011-07-22 15:52:25)
de cand ati deviat atata de la subiec?aici este vorba despre un biet copil pedepsit de soarta si nu de religiile cutare sau despre Domnul....stiti mai bine credeti pentru ca nimeni nu stie adevarul...si daca el exista(ceea ce eu cred)apoi voi veti plange!!stiti daca incercati sa credeti nu veti muri!!garantez asta
raspunde »
ioana (2011-07-20 15:25:18)
doamne saracu copil..poate nu e adevarata faza cu creierul dar voi ati vazut cum arata..doamne nu doresc asa ceva la nimeni nici la dusmani..nimeni nu merita sa arate asa..sper ca se va putea face ceva in privinta lui..e un caz care m-a facut sa plang tare..iar voi ceilanti stiti cat e de pacat sa nu credeti in dumnezu,inseamna ca cerdeti in cel rau..ce prosti mai sunteti
raspunde »
cristina (2011-07-20 15:23:26)
@eu : Creierul s-ar fi putut vedea prin crestetul capului = FONTANELA. Acolo este un spatiu in care oasele nu sunt unite pentru ca, la nastere, capul copilului sa se poata modela (tuguia) prin canalul vaginal (nastere naturala). FONTANELA poate avea dimensiuni diferite. Copilul meu la nastere a avut o fontanela de aproape 5 centimetri. Acolo i se vedea pielea capului pulsand (asa cum se vede la gat jugulara). Daca acest biet copilas nu a avut piele ci doar o pojghita subtire, intr-adevar i s-ar fi putut vedea O PARTE din creier, restul fiind ascuns sub oasele capului care se vede ca le are (in video). Oricum : Dumnezeu sa-l apere si sa-l vindece cu puterea Lui prin iertarea pacatelor parintilor in 1 rand. Toata dragostea mea pentru bebelus si numai ganduri bune.
raspunde »
star (2011-07-20 13:54:41)
@eu , de cand are un nou nascut craniu , imbecilule
raspunde »
eu (2011-07-19 22:56:20)
cik s-a nascut fara piele si aproape ii puteau vedea creierul..mai fratilor voi stiti ce vorbiti?.....sub piele se afla os...dak nu avea piele ii vedeau oasele si carnea....pentru stiinta reporterilor....creierul se afla sub oasele craniene nu sub piele..daca nu ma credeti dati-va cu al vostru cap de perete pana crapa si o sa vedeti ce aveti sub piele ;)
raspunde »
Octavian (2011-06-30 12:00:52)
Asa Ioana ... da cu dumnezeul lor de pamant :)) bai frate lumea e asa inculta sa creada intr-o nenorocita de minciuna gen dumnezeu ca sa gaseasca repede explicatii la chestii de genul ... vezi mai sus.dumnezeu in sus dumnezeu in jos.ma **** si ma kac si multe altele pe dumnezeul vostru oite proaste care sunteti ... vaiii cum am putut sa zic asta? pot pentru ca sunt sigur 1000% ca dumnezeu nu exista ... nici alah nici Tokashila :))
raspunde »
Ioana (2011-06-30 06:25:14)
@anb aici nici nu fusese vorba de dumnezeu.Era vorba de cazul impresionant al unui copil.Doar prin simplul fapt ca am fost de acord cu comentariul lui Vasile mi-a sarit gogu in cap si arunca cu noroi in mame fara sa cunoasca vre-una in persoana.Pe mine m-a deranjat in principiu ideea de a invinovati parintii.Pentru mine religia nu inseamna nimic , deci nici o implicare in cazul asta sau alte milioane de cazuri de care voi nu aveti habar. Si daca exiata dumnezeu sau nu , de-aia numai pot eu:)).De unde stii tu ca nu exista zeita Kali?Vrei sa te trimita in iad ca nu ai crezut in ea?:-j
raspunde »
robert (2011-06-30 00:56:16)
Dumnezeu sa il ocroteasca si sa il apere pe acest ingeras. E primul caz care a reusit sa ma impresioneze pana la lacrimi e grotesc sa afli asa ceva nu stiu ce a facut sa merite una ca asta e nu bebelus doar:(((
raspunde »
anonymus (2011-06-30 00:26:16)
Una peste alta, oameni buni, ceea ce m-a impresionat cel mai mult, e ca acest copil reusea sa zambeasca. Doare sa ai o piele atat de sensibila. Si copilul totusi zambea. Asa ca, voi cei cu piele, nu va mai certati aici ca niste cretini, pe motive gen "pedeapsa lui Dumnezeu", "alimentatie proasta" !
raspunde »