marime text:

Baiatul de 12 ani, care ar putea fi condamnat la INCHISOARE PE VIATA!

Procurorii americani vor sa ceara detentia pe viata in cazul unui baiat de 12 ani, care ar deveni astfel cel mai tanar "vietas" din istoria tarii. Sentinta uluitoare este posibila in cazul lui Cristian Fernandez, deoarece acesta va fi judecat ca adult, "pentru protectia oamenilor".
Baiatul de 12 ani, care ar putea fi condamnat la INCHISOARE PE VIATA!

Baiatul este acuzat ca si-a omorat in bataie fratele de 2 ani, in luna martie a acestui an. Micutul a murit la doua zile dupa agresiune, din cauza unei fracturi de craniu, care i-a provocat o hemoragie craniana. Autopsia a aratat ca ranile au fost provocat de pumnii primiti in cap.

Victima mai fusese atacata de propriul frate si cu doua luni in urma, insa atunci a scapat doar cu un picior rupt. Mama copiilor, care a fost arestata pentru omor prin imprudenta, n-a fost ingrijorata de acest episod violent, ci a continuat sa-l lase pe baietelul de 2 ani in grija fratelui mai mare.

Cand si-a gasit fiul inconstient, in loc sa sune la ambulanta, femeia i-a sters sangele de pe fata, i-a schimbat hainele si i-a pus gheata pe cap, sperand ca e vorba doar de o contuzie, iar baiatul isi va reveni. Abia dupa doua ore l-a dus la spital. Potrivit medicilor, intarzierea a facut diferenta intre viata si moarte.

Daca ar fi fost judecat si gasit vinovat de un tribunal pentru minori, Cristian Fernandez ar fi fost eliberat atunci cand ar fi implinit 21 de ani.

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



aqtehe (2014-07-16 13:35:12)
copil foarte nebun !!
raspunde »
motan (2011-06-08 09:10:45)
Dumnezeu sa-l ierte pe micut.Asta de 12 ani nu e om,e animal.Vote up pedeapsa capitala.
raspunde »
UNU (2011-06-07 10:08:31)
Familie de degradati.. COpilu ala mare cum crezi ca a ajuns asa ? tot din bataile parintilor... Maicasa cand a vazut astea nu s-a bagat si acu isi plange morti... Sa-i fie tarana usoara :(
raspunde »
zyggi (2011-06-07 09:48:15)
pt ala cu foarte bine si pentru un alt anonim, retardatilor, totul depinde de conceptii, eu nu cred ca la viata ta cand ai avut 10-12 ani ti-a facut placere sa cresti copii in loc sa-ti vezi de copilaria ta, iar faza cu a ura un membru a familiei nu trebuie sa fi psiho, , si cat pentru prosti ca voi care zic ca ce e asa de rau in faptul de a avea grija de un copil cateva ore, yote ca alea cateva ore si probabil zilnice
raspunde »
catalyn (2011-06-07 06:57:27)
vina cea mai mare o are mama dupa cat am inteles eu,este o redicivista....ar trebui dus la psiholog sa se trateze ca pana la urma e un copil
raspunde »
unu altu anonim (2011-06-07 01:11:25)
zyggi cum zicea si tipu de mai jos sigur ai10 ani poate chiar mai putin,,,, Nu ai cum sa iti urasti un membru al familiei dekt dak esti psycho,,, mai ales dak iti e frate mama sau tata...,si din ce ai scris pot sa inteleg ca ai un frate vitreg,,,in fine nu trb sa doresti raul nimanui asa cum tu ai avut dreptul sa nu fi dat l orfelinat nu le dorii asta nici fratilor tai ;) kat despre dementul din articol inchisoare p viata merita k se vede dupa moak de ce e in stare,,,,
raspunde »
foartebine (2011-06-07 00:15:47)
puscarie pe viata asta merita. Ce fata de dement poate avea. Cat pentru zyggi, ori esti prost ori te faci, ce e asa rau in a avea grija cateva ore de un copil care ti-e ruda retardatule? Probabil ai 10 ani si nu stii nimic despre viata
raspunde »
zyggi (2011-06-07 00:02:44)
nu copilu ii de vina ci parintii, ura sta se naste in momentul cand esti fortat sa ai grija de copilu altuia cand defapt nici nu-i treaba ta. In viata asta cred ca fiecare am are timp sa-sii creasca propil copil, nu-mi trebuie sa cresc copii lu maicamea, daca nu poae sa aiba grija de ei nu ma forteze pe mine, sa-i dea la orfelinat..................parerea mea
raspunde »
sergiu (2011-06-06 21:19:12)
Sa aiba grija ceilalti detinuti la parnaie atunci cand sunt in baie;Sa nu le`o dea copilul la buci cand acestia scapa sapunul.
raspunde »