marime text:

Au filmat masina care i-a trimis DIRECT IN MORMANT! IMAGINI SOCANTE

Camera montata pe bordul unei masini, implicata intr-o coliziune frontala violenta, a surprins ultimele secunde din viata soferului si ale pasagerului de pe locul din dreapta. Accidentul s-a produs in apropierea orasului Novosibirsk, din Rusia.
Embed:

După ce aţi efectuat selectarea, copiaţi şi inseraţi codul de încorporat aflat mai sus. Codul se modifică în funcţie de selectarea dvs.



Soferul vinovat de producerea coliziunii si o alta persoana au scapat doar cu rani.

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



RS (2011-12-17 21:44:56)
ala care vorbeste ii trage o injuratura pe ruseste "iobanii vrot,nahui" :)) ceva de genu "in ***" :))
raspunde »
cucurigu (2011-08-10 17:27:21)
stimate sofer cu articulatii INBATABILE , doua secunde ,POATE FI SUFICIENTE , cand conduci un AUTOTURIZM NOVA din1998 cu 20-30/km pe ora . dar pe o sosea umeda ,in conditii de iarna si la viteza aia(prea mare dupa parerea mea) ,crezi dumneata ca putea evita INPACTUL FRONTAL ,??? 99% eu cred ca nu !
raspunde »
Un Sofer (2011-04-01 22:30:43)
Stimate Ionut 2 secunde timp de reactie poate fi suficiente! Eu personal am fost implicat in un acident de circulatie (CE PUTEA FI FRONTAL ca in cazul de fata) datorita unei Dacii 1300 din anii 70 ce a ramas fara frine eu conducind o Dacia Nova din 1998 in perfecta stare de functionare. Acidentul sa produs in o curba periculoasa si lipsita de vizibilitate ( 90 de grade in localitate ) la dreapta pentru el la stinga pentru mine, el a intrat in curba cu aproximativ 70 - 80 km/h eu urmind sa intru (eram la o distanta de curba de circa 3 metri) cu 20 - 30 km/h. Cind am vazut ca se intoarce spre mine in curba am evitat INPACTUL FRONTAL lund decizia sa parasesc partea carosabila si sa sar in sant. Cu toate aceste masuri el mia avariat usile de pe partea stinga si apoi sa infipt in un stilp de curent electric singurul ranit a fost externat din spital in seara aceleiasi zile ne avind alta rana decit capul spart si ne avind complicatii medicale. Eu am plecat de la locul acidentului cu Nova mea pe rotile sale ne fiind avariata grav (Dacia Nova are suspensii si articulatii inbatabile). Asa dar daca traficul permite , starea drumului permite, viteza permite , experienta Soferului permite se poate limita efectele acidentului si evita decesele prin deciziile luate in fereastra de timp de 2 secunde. Autoturizmul care filmeaza putea sa treaca printre cele 2 autoturizme ce vin de pe sens contrar numai daca soferul era destul de rapid sa schimbe directia de mers la stinga la momentul potrivit si desigur daca nu patina pe sosea (in inregistrare se vede ca afara pe partea dreapta se afla un strat de zapada).
raspunde »
DORIAN (2011-03-25 10:11:55)
Pare contrafacuta filmarea !!! De ce ? Pai cine VORBESTE pe filmare IMEDIAT dupa coliziune cand si unii si altii AR TREBUI sa fie in stare de soc nu sa COMENTEZE alarmati ca s-au busit !!!!! .
raspunde »
sr (2011-03-24 10:32:54)
este straniu cum se aude sunetul morti in secundele accidentului
raspunde »
Massaro (2011-03-23 19:35:48)
nu , doar astia care mor se filmeaza ! asa ca nu mai filmati in masina :))
raspunde »
ionut (2011-03-23 12:47:31)
2 sec timp de reactie...cam greu!!.....poate in urmatoarea viata acum..:(
raspunde »
pt eu tu el ea... (2011-03-23 05:58:58)
daca netu a ajuns la tn in comuna intra pe g o o g le si vezi ca exista camere de bord la masinii gprs si alte jucarii....:))))))
raspunde »
Dan (2011-03-23 05:14:32)
Defapt e lege sa ai dash cam in russia pentru a se stabilii mai usor cauza accidentului in caz de accident.la fel si in USA.
raspunde »
marius (2011-03-22 23:07:55)
unele asigurari impun instalarea unei cam video pt a certifica incidentele ;)
raspunde »