marime text:

Arestat pentru ca s-a filmat inghitind un pestisor auriu, iar apoi a postat filmul pe Facebook/ VIDEO

Un englez in varsta de 30 de ani a fost arestat preventiv pentru ca ar fi inghitit un pestisor auriu in fata angajatilor unui magazin de animale, in timp ce prietenii sai il filmau.
Embed:

După ce aţi efectuat selectarea, copiaţi şi inseraţi codul de încorporat aflat mai sus. Codul se modifică în funcţie de selectarea dvs.



The Sun a relatat cum Chris Caswell s-a dus intr-un magazin de animale din Newton Aycliff si a cumparat pestele pentru o lira si 99 de centi. Apoi l-a pus intr-un pahar si l-a inghitit in fata angajatilor magazinului, in timp ce prietenii sai il filmau pentru a pune filmuletul pe Facebook.
 
Duminica, barbatul a declarat ca mama sa planga dupa ce a aparut in ziare ca fiind un criminal si ca nu este adevarat nimic, iar el si prietenii sai doar se distrau. El a sustinut chiar ca nu a inghitit pestele si ca totul a fost o farsa. Barbatul a precizat ca a iesit din magazin cu pestele intr-o punga si ca l-a pus in acvariul prietenei sale.
 
Filmul a fost postat de el si de prietenii sai pe internet. El a mai aparut intr-un alt film, in care foloseste clor pe post de apa de gura. Barbatul spune, in timp ce este filmat, ca in acest fel poti sa-ti albesti dintii inainte de a lua o gura mare de inalbitor.
 
Politia l-a arestat, vineri, pe Caswel in legatura cu filmul cu pestele. Barbatul a fost interogat sub acuzatia de cruzime fata de animale si apoi eliberat. Daca va fi gasit vinovat, el risca o amenda de 20.000 de lire sau sase luni de inchisoare.
 
Chris Caswell a mai fost cercetat pentru atac, dupa ce i-a fracturat maxilarul unui barbat, dupa o noapte de dezmat intr-un club. Victima sa a avut nevoie de copci si s-a hranit cu lichide timp de o saptamana.
 
In legatura cu acuzatia de atac, Caswell a fost condamnat la munca in folosul comunitatii.

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Scrie un comentariu



micle (2011-02-08 14:10:36)
Cruzime ?! Poi dupa parerea mea cel putin 99% din populatia globului a omorat o vietuitoare... doar ca nu a fost filmat. Nu poti sa-l acuzi de cruzime, ptr. ca este un pestisor auriu si nu este un tzantzar, tot cruzime se numeste daca e sa fie asa... de ce un tzantzar sau o musca nu e la fel judecata decat un pestisor, atunci se numeste discriminare ... iubesc foarte mult animalele, si nor de nervi cand vad cate un incult ca le chinuie si le batjocoresc, dar asa nu mi se pare ceva iesit din comun, ca nu a omorat peste si la mancat viu ... lolz ... poate lui asa ii place .. pestele a avut o moarte mai usoara ... dar cand vad cate un tzaranoi ca isi bate calul sau cate un smecher ca chinuie o pisica intr`o scara .. aia ar trebui inchisi pentru o noapte si chinuiti la fel ... ca sa nu mai faca si a doua oara !!!
raspunde »
Eu (2011-01-26 22:19:18)
Pentru Bogdan: Unde scrie sau cine ti-a spus, "desteptule", ca "asa a fost lasat"? Cine-ti da tie dreptul sa omori, nu conteaza ce? Nu cumva undeva anume scrie "sa nu omori" si atat? Acolo nu zice ce anume sa nu omori; nu ai voie sa omori, nu numai oameni ci orice fiinta, "desteptule". Ar fi interesant de vazut ce ar face fiinte "inteligente" ca tine daca ar aparea alte fiinte mult mai puternice decat tine dar la fel de "inteligente" si ar incepe sa te vaneze, sa te manance de viu etc. ... Te sfatuiesc, data viitoare, inainte de a deschide gura, respectiv, inainte de a posta ceva, sa te informezi si, mai ales, sa te pui in locul fiintei despre care vorbesti.
raspunde »
Etbag (2010-12-16 07:15:42)
Las-o ****... Sa ajung sa fiu anchetat pentru un amarat de peste? Atunci sa fie anchetati toti pescarii ca tot cruzime se cheama cand iti atarna pestele in carlig :))
raspunde »
YON (2010-10-18 03:20:00)
AIII SA MA IA ***** SI YO AM MANCAT AZI FRIPTURA DE PORC SPER SA NU MA CONDAMNE LA INCHISOARE PE VIATA...:)))
raspunde »
ion ion (2010-10-05 22:08:00)
Daca nu sunt basme, atunci englezii astia sunt grav bolnavi (stiam ca sunt doar ... bolnavi). Mancam diferite animale, unele le sacrificam innainte - pestii sunt lasati sa moara prin axfixiere, apoi sunt preparati termic sau prin sarare sau afumare, racii sunt introdusi de vii in apa care fiebe, pasarile sunt decapitate, prea bunul porc este injunghiat, e bine sa i se atinga inima cu varful cutitului, bovinele sunt ametite cu o lovitura in crestet si apoi li se taie jugulara, mieluseii scancesc si dau ochii peste cap atunci cand cutitul le strapunge blanita si le reteaza beregata. Din cauza "protectiei animalelor" afisata de unii care habar nu au de capul lor, unele animale sunt anesteziate acum, sa fie ei fericiti, sau sunt conduse spre abator cu muzica, sa fie ele fericite. Este o anomalie care nu face decat sa scumpeasca produsele din carne. Oare nu vad ei ca aceasta "cruzime" a oamenilor nu inseamna nimic fata de comportamentul animalelor unele fata de altele? Sarmana "lula", dupa mintea ta, nici pestii nu mai pot fi mancati? Trezeste-te! (adica "Desteapta-te", ca nici macar nu e vorba de tara noastra, in articol)
raspunde »
bogdan (2010-09-27 20:19:04)
cum naiba ma sa te aresteze ca mananci peste? iar lula esti cam redusa mental daca crezi ca e cruzime sa mananci un peste...atunci de ce se mai vinde carne? de ce se mananca oua? de ce mancam branza? de ce toate cele?....fiindca asa a fost lasat imbecililor care "protejati" prostia....ia traiti voi doar din aer, dar aveti grija sa nu ucideti microorganismele din aer ca respirati...ce cruzi sunteti....vai de steaua unora ca astia
raspunde »
lula (2010-09-27 17:53:17)
Oare cand o sa se respecte si la noi in tara legile de protectia animalelor si sunt sanctionati cei care fac cruzimi impotriva lor? Cred ca o sa mai treaca vreo cateva generatii, ca sa ne schimbam mentalitatile.
raspunde »