marime text:

Accident cu un Porsche la 300 km/h! Vezi ce a mai ramas din masina si ce a patit soferul! FOTO

E nebunie curata sa-i dai pe mana unui baiat de 18 ani, o masina de aproape 100.000 de euro, ce poate atinge lejer viteze ametitoare. Au aflat asta si parintii unui tanar din Polonia, dar doar dupa ce acesta a fost implicat intr-un accident terifiant, petrecut la intrarea in orasul Cracovia.
Accident cu un Porsche la 300 km/h! Vezi ce a mai ramas din masina si ce a patit soferul! FOTO

La 300km/h, soferul a pierdut controlul masinii si Porsche-ul Carrera a lovit un stalp de iluminat. Coliziunea a fost atat de violenta, incat bolidul s-a rupt pur si simplu in doua, la nivelul parbrizului. Cand politistii au ajuns la locul accidentului, distanta dintre partea din fata si restul masinii era de 10 metri.



Aproape miraculos, soferul in varsta de 18 ani a scapat cu viata, dar are fracturi la ambele picioare si numeroase alte rani.

Un purtator de cuvant al politiei a precizat: "Pe anumite portiuni ale drumului era gheata. Se pare ca soferul mergea prea repede si a derapat".

Vezi toate stirile in timp real si pe telefonul tau mobil: m.crimetime.ro

Galerie foto
Scrie un comentariu



Anonym (2011-08-15 19:58:12)
pacat de masina =))))))))
raspunde »
tanar (2011-01-30 21:19:31)
eu cred ca tanarul a reusit sa franeze putin atunca cand a vazut ca situatia ii scapa din control! pentruca uitanduma la videul acesta vad ca nu scapi asa usor la asa viteza! : http://*****//international/un-lamborghini-se-rastoarna-la-peste-320-de-km-h-vezi-video.html
raspunde »
pt tanar (2011-01-20 17:59:54)
Probabil ca se refera la faptul ca tinerii apasa mai tare pedala de acceleratie decat cei mai in varsta. Eu de exemplu faceam la fel pana cand aveam 3-4 ani de permis, insa cu timpul am ajuns sa fiu putin mai calculat. Dar ai dreptate, totusi, cand se ajunge la accident, tot asa se distruge masina, iar cei ce au asa masini sunt niste increzuti la orice varsta ar fi ei. Cred ca cel din articol si-a invatat lectia ...
raspunde »
tanar (2011-01-20 13:34:42)
auzi...cica e nebunie sa-i dai pe mana unui baiat de 18 ani, o masina de aproape 100.000 de euro, ce poate atinge lejer viteze ametitoare,parca cei maturi nu mor cu asa masini?? mai ganditiva oleca inainte de a face asa publicatii
raspunde »
pt manix (2011-01-17 19:09:52)
Manix, eu cred ca tu esti un frustrat al internetului. Eu cred ca tu nu ai nimic. Esti de valoarea sub 0, prost cat cuprinde, iar parintii tai dezamagiti de "marfa" de proasta calitate ce "le-a adus-o barza". Ce-i mai grav pentru ei, e ca "produsul nu se returneaza" si sunt obligati sa ramana cu gunoiul in casa. :)) Referitor la plodul polonez, ce rost are sa ai asa masina cand a ajuns in starea in care a ajuns? Acum, rolele mele sunt mai frumoase decat masina respectivului ... :)))
raspunde »
mooe (2011-01-17 11:10:16)
bai manix ...nu e vorba de invidie ,e vorba ca la viteza aia daca intra pe contra sens si lovea alte 2-3 masini ii facea varza. Daca in masinile alea se aflau parintii tai?? sper sa-ti moara parintii in accident de masina poate asa te inveti minte ! sau poate mori tu ***** !
raspunde »
offf (2011-01-17 11:08:08)
offf doamne ...ce pacat....ca nu a murit soferul :(((
raspunde »
pt manix (2011-01-16 21:36:45)
date-n **** de jeg penal ce esti...handicapati ca voi omoara oameni ca sunt "smecheri" cu masinile lor....habar n uaveti ce inseamna sa fii cu adevarat "smecher"...tampitii *****
raspunde »
pt manix (2011-01-16 19:55:07)
observ ca esti unu d`ala de bai gata.Sa sti ica ai mutla **** din partea mea,umpleateas de respect si pe tn si pe tot neamu tau ! oameni facuti din laba,voi nu stiti ce`i munca baa hoti imputiti,ca niciunu care are averi impresionante nu le-a castigat muncind cinstit.Si nu mai fi asa increzut ca toti le tragem aici nu pe lumea cealalta.Cunosc destui oameni cu bani,dar plini de belele si de boli.Al de sus ii vede pe toti.Iti da ,iti da si odata da cu tn de pamant si n ute mai ridici.asa ca **** OFF ca voi sunteti niste nenorociti.Omorati oameni nevinovati dandu-va in spectacol si tot voi iesiti prin intermediul lui mamai si lui tatai.Mami gue o **** tati o **** si tot asa.Luavas familiile in **** de oameni fara inima !
raspunde »
EU ! (2011-01-16 19:49:32)
imi vine sa plang ca nu a murit si el,jigodie ordinara ca om nu se poate numi.Pisalas in freza de ***** !
raspunde »